Kauno miesto savivaldybės taryba

Mūsų atstovai:

Vaida Pranarauskaitė
Ekonomikos ir finansų komitetas
Audronė Jankuvienė
Kontrolės komitetas
Švietimo, kultūros ir sporto komitetas
Kazimieras Rimeikis
Kontrolės komitetas
Miesto ūkio ir paslaugų komitetas
Jūratė Jankauskienė
Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas

LVŽS naujienlaiškis


    Sutinku su privatumo politika.

    LVŽS Kauno miesto skyriaus programa 2023 m. rinkimams į Kauno m. savivaldybės Tarybą. Už laimingą Kauno šeimą

    Mūsų tikslas – sveika aplinka ir solidari bendruomenė

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Kauno žaliasis kursas: žmogui ir aplinkai palanki gyvensena

    1. Nemokamas viešasis transportas; viešojo transporto maršrutų, grafikų tobulinimas mieste ir srautų derinimo galimybė su Kauno rajono savivaldybe; miesto autobusų parko atnaujinimas elektrobusais.
    2. Elektromobilių greitojo įkrovimo stotelių plėtra, jų racionalus išdėstymas mieste.
    3. Dviračių ir kitų aplinkai draugiškų transporto priemonių takų, jungiančių gyvenamuosius rajonus ir rekreacijos zonas, nuomos ir parkavimo vietų tinklo plėtra.
    4. Dėmesys išteklius tausojančiam atliekų perdirbimui, įdiegiant bei tobulinant biologinių/maisto ir tekstilės atliekų rūšiavimo ir surinkimo sistemą.
    5. Gyventojų poreikiams pritaikyta atliekų tvarkymo sistema, kartą per metus organizuojant stambių gabaritų ir specifinių (medžių lapų ir kt.) atliekų surinkimą iš namų. Pavojingų buitinių atliekų surinkimo vietų įdiegimas bei pasirūpinimas jų saugumu.

    II. Miesto erdvė – patogi kiekvienam kauniečiui

    1. Žaliųjų erdvių (skverų, natūralių pievų, „žaliųjų“ sienų ir kt.) plėtra miesto teritorijoje. Nemuno ir Neries krantinių pritaikymas poilsiui ir fiziniam aktyvumui bei sporto veikloms; bent vienos maudynių vietos judėjimo negalią turintiems asmenims įrengimas. Dengtų scenų įrengimas Draugystės, Dainavos, Santarvės parkuose ir Čečėnijos nepriklausomybės aikštėje. Žaliųjų plotų kūrimas terasose ir ant namų stogų.
    2. Kompleksinis miesto kvartalų tvarkymas, derinant namų renovaciją, vaikų žaidimų aikštelių, laisvalaikio zonų, automobilių stovėjimo vietų įrengimą.
    3. Racionalus ir intensyvus gatvių tiesimo ir remonto darbų planavimas bei organizavimas visoje miesto teritorijoje, siekiant išvengti spūsčių gatvėse,. Bent vienos gatvės išasfaltavimas ar suremontavimas kiekvienoje seniūnijoje kasmet. Šaligatvių įrengimas ir atnaujinimas.
    4. Viešųjų erdvių, žaliųjų zonų, dviračių, pėsčiųjų takų, ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigų, viešojo transporto infrastruktūros planavimas ir derinimas su nekilnojamojo turto vystytojais ir vietos bendruomenėmis; gyvenimo kokybės gerinimas priemiestinėse miesto teritorijose.
    5. Kauno architektų ir urbanistų ekspertų tarybos veiklos atgaivinimas.

    III. Įtrauki bendruomenė, skatinanti pilietinę veiklą ir saviraišką

    1. Mikrorajonų bendruomenių stiprinimas; jų įtraukimas į aktualių klausimų svarstymą ir sprendimų įgyvendinimą; nemokamų patalpų suteikimas bendruomenių veiklai kiekvienoje seniūnijoje. Organizacijų skatinimas prisidėti prie miesto estetinio vaizdo formavimo.
    2. Studijuojančių šeimų, integravimas (bendradarbiaujant su aukštojo mokslo įstaigomis) į Kauno miesto bendruomenę, sukuriant patogias gyvenimo sąlygas – Studijuojančių šeimų aprūpinimo būstu programa, suteikiant galimybę studijuojančiai šeimai savivaldybės skiriamame būste likti gyventi dar penkerius metus po studijų baigimo su sąlyga, jei liekama dirbti Kauno mieste.
    3. Bendradarbiavimas su bendruomenėmis ir NVO, įgyvendinant Savivaldybės lygmens švietimo, kultūros raiškos, sveikatinimo, aplinkos apsaugos projektus.
    4. Nematerialaus kultūros paveldo pažinimas ir gausinimas, organizuojant paskaitas, seminarus, pramoginius renginius ir valstybines bei kalendorines šventes.

    Mūsų tikslas – gerai apmokamų darbo vietų steigimas ir miesto gyventojų užimtumo didinimas

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Patrauklių, gerai apmokamų darbo vietų steigimo skatinimas

    1. Tolygus vietos ir užsienio kapitalo investicijų skatinimas, sukuriant vienodai palankias sąlygas (nuo infrastruktūros iki biurokratizmo mažinimo), steigiant didesnę pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas.
    2. Pramonės zonų Aleksote ir kituose mikrorajonuose kūrimas ir įveiklinimas; bendradarbiavimas su Kauno rajono savivaldybe, pritraukiant investuotojus į Kauno laisvąją ekonominę zoną.
    3. Darbo vietų steigimo sau (smulkiojo verslo) skatinimas; rinkliavų lengvatų besikuriančioms mažoms verslo įmonėms nustatymas (verslo liudijimų už simbolinę kainą sąrašai ir kt.).
    4. Efektyvių įsidarbinimo, persikvalifikavimo galimybių kūrimas, bendradarbiaujant su profesinio rengimo centrais, Užimtumo tarnyba, darbdavių organizacijomis, kursų organizatoriais.

    II. Bendradarbiavimo tarp viešojo sektoriaus, verslo ir akademinės bendruomenės plėtotė

    1. Tarptautinių ryšių ir partnerystės su Europos miestais skatinimas, siekiant pritraukti investicijas.
    2. Valdžios, verslo, kultūros ir mokslo atstovavimo partnerystės stiprinimas nacionaliniu ir tarptautiniu mastu.
    3. Verslo tarybos prie Kauno m. savivaldybės veiklos atnaujinimas.
    4. Atvykstamojo turizmo (medicininio, kultūrinio, kulinarinio ir kt.) skatinimas.
    5. Kauniečio kortelės/programėlės, apimančios įvairias lengvatas, įdiegimas.

    Mūsų tikslas – visuomenei atviras kultūros sektorius, profesionaliojo meno ir visų kauniečių saviraiškos plėtotė

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Parama kultūros įstaigoms ir kūrybinėms organizacijoms, kultūros paslaugų prieinamumo didinimas

    1. Kultūros finansavimo iš miesto biudžeto didinimas. „Iniciatyvos Kaunui“ ir „Kauno akcentai“ programų plėtotė.
    2. Kūrybinių/edukacinių stipendijų miesto menininkams įsteigimas.
    3. Ryšių su miesto kūrybinėmis organizacijomis stiprinimas, reprezentuojant, finansuojant ir įgyvendinant kultūrinius projektus, įtraukiant miesto rašytojus, dailininkus, kompozitorius ir kitų meno sričių profesionalus į įvairias bendruomeniškumo programas.
    4. Kultūros tarybos prie Kauno m. savivaldybės veiklos atgaivinimas.
    5. Didinant kultūros paslaugų prieinamumą, kauniečio kultūros paso, skirto Kauno miesto teatrų, muziejų, koncertų, meno galerijų ir parodų lankymui, edukacinių ir kitų programų paslaugoms, įdiegimas; Kauno kultūros paslaugų žemėlapio sudarymas.

    II. Kultūros paveldo objektų apsauga ir įveiklinimas

    1. Kauno nekilnojamojo kultūros paveldo pastatų inventorizavimas; įrašymo į Kultūros vertybių registrą procedūrų spartinimas; laikinųjų apsaugos priemonių, užtikrinančių į Kultūros vertybių registrą inicijuotų įtraukti pastatų apsaugą, taikymas; Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisų inicijavimas.
    2. Savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos veiklos ir reglamento tobulinimas.
    3. Paveldotvarkos programų finansavimo didinimas, įveiklinant ir visuomenės poreikiams pritaikant kultūros paveldo statinius.

    III. Kultūros infrastruktūros sukūrimas, plėtra, modernizavimas

    1. Naujų kultūros objektų statyba ir įrengimas (M. K. Čiurlionio koncertų rūmai, Teatro fabrikas Nacionaliniame Kauno dramos teatre).
    2. Istorinės Lietuvos Respublikos prezidentūros, buvusių Moksleivių ir vaikų laisvalaikio rūmų rekonstrukcija; Vytauto parko atkūrimas; Lietuvos sporto muziejaus įkurdinimas Kauno Sporto halėje. Šiuolaikinio meno ir parodų centro įkūrimas ir kt.
    3. Gynybinių Kauno fortų tvarkymas ir įveiklinimas; derybos su Krašto apsaugos ministerija dėl teritorijos Griunvaldo g. perėmimo miesto reikmėms ir kt.

    Mūsų tikslas – užtikrinti kokybiškas ugdymo ir nuolatinio mokymosi sąlygas kiekvienam kauniečiui

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Ugdymo įstaigų veiklos įvairovė, parama bendruomenių iniciatyvoms pasirenkant savitą formalųjį ir neformalųjį ugdymą

    1. Savito ugdymo krypčių ar atskirus mokomuosius dalykus pasirinkusių (gamtamokslinio-inžinerinio (STEAM), humanitarinio, meninio profilio ir t.t.) mokyklų stiprinimas, jų infrastruktūros sukūrimas ir (arba) modernizavimas. Paskatos mokykloms dalyvauti sveikatą stiprinančių, darnių mokyklų ir kt. tinkluose.
    2. „Visos dienos mokyklos“ modelių, derinančių formalųjį ir neformalųjį švietimą, įgyvendinimas pradinio ugdymo įstaigų pirmosiose ir antrosiose klasėse, pasitelkiant įvairius finansavimo šaltinius, įskaitant ir Savivaldybės papildomai skiriamas lėšas.
    3. Nemuno salos Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro, kitų kultūros įstaigų edukacinių programų parengimo bei įgyvendinimo inicijavimas.
    4. Vaikų ir jaunimo pilietinės veiklos plėtotė, skatinant mokyklų bendradarbiavimą su NVO, valstybės institucijomis, profesinėmis organizacijomis.

    II. Daugialypių mokymosi visą gyvenimą programų pasiūla

    1. Darbuotojų perkvalifikavimo bei kvalifikacijos tobulinimo programų parengimo ir įgyvendinimo inicijavimas, bendradarbiaujant su aukštosiomis mokyklomis ir verslo įmonėmis.
    2. Tęstinio/profesinio mokymo programų, lengvinančių integraciją į darbo rinką, pritaikymas neįgaliesiems.
    3. Parama Trečiojo amžiaus universitetui ir kitų nevyriausybinių organizacijų programoms, skirtoms tenkinti vyresnio amžiaus kauniečių žinių, saviraiškos ir aktyvaus dalyvavimo visuomenės gyvenime poreikius.
    4. Edukacinių maršrutų – programų, supažindinančių su Kauno kultūros paveldu bei gamtinėmis vertybėmis, parengimas.

    III. Tinkamos ugdymo(si) ir darbo sąlygos švietimo sektoriaus atstovams

    1. Visų pakopų (ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio) ugdymo įstaigų tinklo formavimas kiekvienoje seniūnijoje; bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis ir projektų vystytojais (pvz. Vilijampolėje ir Aleksote planuojama vykdyti ugdymo įstaigų plėtrą).
    2. Palaipsnis mokinių skaičiaus mažinimas pradinėse klasėse iki 21 mokinio, siekiant užtikrinti geresnę pradinio ugdymo kokybę.
    3. Vaikų su specialiaisiais poreikiais integravimas į ugdymo procesą, užtikrinant galimybę gauti švietimo paslaugas kiekvienos seniūnijos veikiančiose bendrojo ugdymo įstaigose; pakankamo mokytojo padėjėjų, kitų pedagoginės pagalbos darbuotojų etatų skaičiaus užtikrinimas (etatai – paskui mokinį). Palaipsnis tokių ugdymo įstaigų skaičių didinimas.

    Mūsų tikslas – visuotinai skatinama sveikos gyvensenos kultūra, sukurtos prielaidos sveikatos išsaugojimui ir kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumui ją praradus

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Visuomenės sveikatos stiprinimas, atsižvelgiant į fizinių, psichologinių ir socialinių sveikatos veiksnių dermę

    1. Visokeriopos pagalbos nėščiosioms didinimas: socialinės mentorystės paslaugų plėtra priklausomybių turinčioms būsimoms mamoms. Siekis sklandžiau identifikuoti ir operatyviai padėti krizinio nėštumo atvejais. Nemokamų žindymo ir rūpinimosi naujagimiu kursų prieinamumo didinimas. Sklandesnio ir greitesnio pogimdyminės depresijos aptikimo ir gydymo skatinimas. Emocinės pagalbos paslaugos teikimas.
    2. Sveikos mitybos diegimas ugdymo įstaigose. Kartą per dieną nemokamas moksleivių maitinimas Savivaldybei priklausančiose bendrojo ugdymo įstaigose „švediško stalo” principu. Vaikų atsakomybės skatinimas, siekiant mažinti maisto švaistymą. Nuolatinio visų amžiaus grupių gyventojų švietimo gerinimas subalansuotos ir sveikatai palankios mitybos klausimais.
    3. Kauniečių fizinio aktyvumo skatinimas, diegiant pagalbines išmaniąsias programėles. Fizinio pajėgumo vertinimo sistemos įgyvendinimas, vaikų fizinio pasirengimo stebėsena bei reguliarių ataskaitų viešinimas. Bendra veika su Lietuvos sporto universiteto specialistais ir studentais, didinant fizinio ugdymo pamokų efektyvumą, patrauklumą.
    4. Viešųjų erdvių pritaikymo fiziniam aktyvumui gerinimas: lauko treniruoklių įrengimas ir atnaujinimas, vaikų sportinių žaidimų aikštelių visoms amžiaus grupėms pritaikymas. Sporto infrastruktūros ugdymo įstaigose sutvarkymas ir modernizavimas.
    5. Masinių sporto renginių organizavimas, juos finansuojant per „Iniciatyvos Kaunui” programą. Intensyvesnis Kauno miesto sportininkų rėmimas.
    6. Proaktyvios ir šiuolaikiškos žalingų įpročių prevencijos vykdymas ne tik teikiant informaciją apie priklausomybių žalą, bet ir kuriant laisvalaikio alternatyvas, skatinančias gyvenimą be psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Visiems prieinamos priklausomybių konsultantų pagalbos užtikrinimas.
    7. Psichikos sveikatos gerinimas, skiriant esminį dėmesį patyčių ir savižudybių prevencijai.
    8. Gyventojų sveikatinimo politikos stiprinimas, bendradarbiaujant su kitomis valstybėmis, remiantis jų patirtimi, naudojant ES fondų lėšas. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro veiklų plėtotė, dalyvaujant Europos sveikų miestų tinkle. Didesnis nevyriausybinių organizacijų teikiamų sveikatinimo ir aktyvaus laisvalaikio veiklų projektų finansavimas.
    9. Vyresnio amžiaus ir negalią turinčių žmonių atskirties mažinimas, vykdant projektą „Socialinis receptas“.

    II. Sveikatos priežiūros paslaugų įvairovės ir kokybės didinimas

    1. Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo didinimas, plečiant šeimos gydytojo komandą bei mažinant gydytojui biurokratinį darbą, taip pat įtraukiant į komandas gyvensenos medicinos specialistus, kineziterapeutus, socialinius darbuotojus ir kt.
    2. Visų akušerijos paslaugas teikiančių Kauno gydymo įstaigų skatinimas įgyti naujagimiui palankios ligoninės statusą.
    3. Aukščiausių bendravimo ir aptarnavimo standartų diegimas visose Savivaldybei priklausančiose sveikatos priežiūros įstaigose. Sveikatos paslaugų kokybės užtikrinimas, skatinant gyventojų grįžtamojo ryšio sistemos efektyvumą.
    4. Kauniečių skatinimas pasinaudoti visomis pagal amžių priklausančiomis profilaktinėmis sveikatos patikromis. Šių patikrų vykdymo gerinimas, pasitelkiant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto specialistus.
    5. Slaugos į namus paslaugų plėtotė. Bendradarbiavimas su slaugos specialistus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis, siekiant įtraukti studentus į šių paslaugų efektyvesnį teikimą. llgalaikės slaugos ir ilgalaikės globos paslaugų tinklo ir jų integracijos plėtra. Savivaldybės paramos didinimas ilgalaikės slaugos ir ilgalaikės globos paslaugų gavėjams.
    6. Pagalbos užtikrinimas šeimoms, prižiūrinčioms asmenis su negalia, emociniais ar raidos sutrikimais, sergančius demencija. Socialinio atokvėpio ir dienos priežiūros vietų steigimas. Paramos užtikrinimas teikiantiems hospiso paslaugas pasitelkiant įvairius įrankius (pvz. atleidimas nuo mokesčių).

    Mūsų tikslas – pasirengusios ir savo užduotis žinančios bei galinčios atlikti institucijos, tinkama veiksmų koordinacija, saugus gyventojas ir miestas

    Mūsų veiklos kryptys ir darbai šiam tikslui pasiekti:

    I. Viešojo saugumo ir miesto parengties ekstremalioms situacijoms užtikrinimas

    1. Kauno miestas – ekstremalių sveikatai situacijų koordinavimo centras. Miestas yra tinkamoje geografinėje padėtyje, vyrauja galimybė integraliai veikti karo medicinos tarnybai, aukštosioms bei profesinio rengimo mokykloms, rengiančioms sveikatos specialistus, galinčius užtikrinti metodinį ir tiesioginį nacionalinį situacijos koordinavimą.
    2. COVID-19 pandemijos metu įkurtos karštosios linijos pakeitimas į nacionalinio konsultavimo centrą ekstremalių situacijų metu, o įprastinėmis sąlygomis – nuotolinių konsultacijų norintiems pasitarti dėl sveikatos problemų vykdymas.
    3. Efektyvi kibernetinių incidentų atsiradimo ir plitimo prevencija; ypatingos svarbos duomenų apsaugos gerinimas.
    4. Slėptuvių ir kolektyvinės apsaugos statinių, skirtų apsaugoti gyventojus nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių, peržiūrėjimas, tvarkymas ar įrengimas.
    5. Tinkamos infrastruktūros, skirtos rengti pilietinio visuotinio pasipriešinimo dalyvius, sukūrimas.
    6. Erdvių, pritaikytų transformacijai į sveikatos paslaugų teikimo vietas, steigimas; automatinių išorinių defibriliatorių tinklo mieste plėtra.

    II. Gyventojų įtraukimas į efektyvų civilinės saugos veiklų vykdymą

    1. Nemokamų pirmosios medicinos pagalbos kursų organizavimas. Mobiliosios programėlės pagalba apmokytų gyventojų pasitelkimas.
    2. Rekomendacijų, kaip elgtis ekstremalių situacijų metu, parengimas ir išplatinimas.
    3. Visokeriopa pagalba prie visuomenės saugumo prisidedančioms organizacijoms (pvz. Lietuvos šaulių sąjungai, Raudonajam Kryžiui ir kt.); Kauno miesto policijos rėmėjų tinklo plėtra, užtikrinant jų materialųjį aprūpinimą.
    4. Kasmetinių kritinių tarnybų pratybų organizavimas ir įgūdžių tobulinimas, pasitelkiant NVO.
    5. Saugios kaimynystės programos plėtra.